top of page

Sämmy
üliaktiivsus kadunud, ärevus kontrolli alla saadud, kiunumine tohutult vähenenud, enesekindlusus tõusnud, mängulust tagasi tulnud, allergia kadunud, kõht korras

 

Mina tulin oma retriiveri Sämmyga teraapiasse, kuna ta kiunus kogu autosõidu vältel. Sämmyga oli võimatu autos sõita, sest lõpuks läksid ise ka selle kiunumise peale närviliseks. Me ei tahtnud Sämmyt enam perereisilegi kaasa võtta, sest mitmeid tunde olla autos koos vahetpidamatult kiunuva koeraga oli kõigile liig.  Mulle tundus Sämmy käitumine väga ebaloomulik aga ma ei osanud ka midagi teha, et teda aidata.


Mõtlesin proovida biofeedback teraapiat.  Ja meile aitas see väga hästi. Lisaks teraapiale sain palju häid nõuandeid, mis aitasid Sämmy rahulikumale käitumisele oluliselt kaasa.

Teraapias Sämmy käitumist analüüsides sai selgeks, et tema päevad on liiga pingelised ja täis üliaktiivsust soodustavaid tegevusi. Käisime Sämmyga agilitis ja kuulekuskoolitusel, lisaks olid ta jalutuskäigud pidevad jooksmised ja palli tagaajamised. Ka söömiskorrad olid stressirohked, kuna varasema õpetuse kohaselt söötsin teda teadmatusest viisil, mis tekitas temas ärevust ja tugevdas üliaktiivsust veelgi. Ühesõnaga – kõik Sämmy päevad olid täis ärevust ja aktiivsust. Ja lõpuks kogu see ärevus väljenduski autosõidu ajal pideva kiunumisena.


Käisin Sämmyga teraapias 3 korda ja meile mõjus teraapia väga hästi. Lisaks jätsime terapeudi soovituse kohaselt Sämmyl ära paljud üliaktiivsust põhjustavad tegevused, nagu jooksmised ja palli tagaajamised, peale treeninguid sai ta mitu päeva puhata ja taastuda. Söögikordade ajal hakkas Sämmy korralikult sööma oma kausist.


Peale esimest teraapiat oli tunda muutust Sämmy käitumisest, sest ta kiunus autosõidu ajal oluliselt vähem, peale teist teraapiakorda Sämmy enam autos ei kiununud, aga puhises omaette ikka. Sain aru, et ta talub autosõitu aga talle see ikkagi ei meeldi, ent vajadusel saab hakkama. Ja nüüd on meilgi temaga koos mõnus autos olla. Üldiselt on Sämmy peale teraapiat palju rahulikum. Peale kolmandat teraapiat tundub et Sämmy on oma ärevusest-stressist lahti saanud. Hommikud on hästi toredad, sest Sämmy magab rahulikult. Ennem oli mul koguaeg kannul. Ta on hästi palju hakanud mängima. Läheb võtab kastist oma mängud ja mängib nendega😂. Oi ja ta tuleb mul vahest diivani juurde ja teeb nii armsalt musi😘Ükspäev magasin ja tuli tegi musi- ajas mind üles.


Ja mis ma veel tahan mainida. See küünarliiges Sämmyl, kus tal oli paksend ja punane hõõrutud karv - ei teadnud täpselt, millest see tekkinud on. See on nüüd väga ilus. Karv on selle koha pealt heledaks tagasi läinud. Kas see oli nüüd sellest, et tegime Su soovitusel Nutrolin® Skin & Coat 265 kuuri või hoopis sellest et annan talle peale sinu soovitust toortoitu. Igatahes karv on ilus ja kõht korras ja ma olen nii õnnelik ja minu kallis Sämmy ka.


Ma olen väga tänulik, et jõudsin Sämmyga Miira Teraapiatesse. Kõik kokku – biofeedback teraapia ja muud käitumis- ja toidusoovitused sinna kõrvale olid väga vajalikud ja mõjusid talle ülihästi.

Soovitan teistele ka käitumismurede puhul kindlasti Miira Teraapiatesse pöörduda. Käitumisnõustamine ja biofeedback teraapia käsikäes teevad imesid.

Kadi

bottom of page