top of page
Mis on holistiline biofeedback teraapia?

Biofeedback teraapia töötab sageduste ja võngetega. Kõik meie ümber on energia ehk sagedus. Igal mõttel, tundel, teol, asjal on oma sagedus. Kui inimene mõtleb mingit mõtet kauem kui 17 sekundit siis see mõte muutub sageduseks. Teraapia käigus tasakaalustatakse mõtete sagedused ja selle tulemusena kaob pinge selles kohas, mõttes, tundel jne. Loom vabaneb pingest, tema käitumine muutub rahulikuks ja ta terveneb.

 

Mis on holistika või holistiline?

Lühidalt - kõik on omavahel tihedalt seoses. Holistika või holistiline tuleneb kreekakeelsest sõnast holos – “terve”, “kogu”, “täielik”. Holistiline teraapia käsitleb inimest/looma kui ühtset terviklikku süsteemi – kus mõtted, tunded, füüsiline keha, hing ja vaim on omavahel tihedas seoses. Seega on füüsilised pinged ja haigused otseselt seotud inimese/looma psüühikaga. Kui üks osa sinust korralikult ei toimi on kogu terviku töö häiritud.


Mis on LIFE biofeedback teraapia?

See on biofeedback teraapia, mis viiakse läbi LIFE seadme abi, mis on ainuke seade, millega saab lugeda mõtete sagedusi. Kuna 70% haigustest on põhjustatud mõtlemisest ja LIFE seadmega tasakaalustatakse mõtete sagedusi ja võnkeid, siis selle seadmega teraapia annab kõige kiiremaid ja efektiivsemaid tulemusi.  


Kuidas biofeedback teraapia toimib? Ja kuidas see üldse võimalik on?

Kuna kõik meie ümber on energia ehk sagedus, siis LIFE seade loeb sinu looma ümber ja sees olevaid erinevaid võnkeid ja kui need on tasaakaalust välja, siis paneb need sagedused ja võnked tagasi paika. Ja kui need on paigas tagasi, siis sellekohane stress kaob ja looma käitumine muutub. Kuidas see võimalik on? Meie ümber on palju igapäevaseid tegevusi, mis toimivad sageduste abil – näiteks mobiiltelefoniga helistamine, auto signalisatsiooni maha/peale panek puldist, telekapuldiga kanalite valimine, näriliste/sääskede peletus elektripistiku kaudu, koerte/kasside kirbu/puugipeletus kaelaseadmed, koerte elektroonilised piirdeaiad, koerte haukumisvastased seadmed jne. Need kõik tomivad sageduste abil – üks osapool (näiteks telekapult) otsib teise osapoole sageduse üles (teleka kanal) ja kui need ühtivad, siis teleka kanalid vahetuvad.  


Mitu korda ma peaksin teraapiat tegema?

Meie soovitame teha 3 seanssi, sest tuginedes kogemusele, oleme näinud, et see on optimaalne kordade arv kui inimene näeb tulemust ja on tulemusega rahul. Teraapia toimib igal korral, aga inimene ei pruugi muudatustest aru saada, sest ta tuli ühe teatud probleemiga, aga esimese teraapia käigus see konkreetne probleem ei lahenenud. ja sellepärast on inimene arvamusel, et teraapia ei toimi üldse ja jätab teraapia  katki. Tegelikult toimis teraapia juba esimesel korral, ainult mudatused olid seal, mida inimene ei oodanud ja sellepärast ka tähele panna ei osanud. 
Mõnel loomal on tulemused näha peale esimest seansi, teisel mõne hilisema seansi järel.  Ka see on võimalik, et peale 1 teraapiat inimesele tundub, et käitumine on läinud veel hullemaks, näiteks haukumine. Koer tuleb teraapiasse, sest inimesele tundub, et ta haugub liiga palju. See on üldjuhul tingitud koera hirmudest. Me võtame koera hirmud maha, aga haukumine läheb hoopis hullemaks! See ei tähenda, et teraapia ei mõju vaid võib olla tingitud sellest, et koer muutus peale esimest seansi enesekindlamaks ja nüüd ta ei haugu mitte hirmust vaid sellest, et talle see situatsioon tundub kahtlane ja püüab sellest inimesele märku anda. Teisel seansil tasakaalustame näiteks koeral usaldust sh. eneseusalduse võnget ja sagedust ja peale teist seansi koer haugub tublisti vähem, sest ta on enesekindlam ja talle ei tundu enam see situatsioon, mille peale ta ennem haukus, kahtlane -  koer on rahulikum, tuleb selle situatsooniga toime ja ta ei pea vajalikuks haukuda ja märku anda, et siin on midagi korrast ära.  Sellepärast hindame teraapia kordade vajadust alati lähtuvalt konkreetsest loomast.

 

Kui kaua 1 seansi mõju toimib?

1 seansi mõju toimib ca kuu aega, sellepärast pole mõtet teraapiat teha tihedamini kui 1 kord kuus.


Kui ma käin loomaga teraapias ära, kas tulemus jääb püsima?

Jah, tulemus jääb püsima kui inimene muudab seda olukorda, mis koerale selle situatsiooni algselt tekitas. Kui stress tuleb tagasi, siis lähevad ka sagedused ja võnked uuesti paigast ära. Siis peaks tulema uuesti teraapiasse.

 

Kui mu koer on agressiivne teiste koerte peale, kas peale teraapiat tema agresiivsus kaob ja ma saan temaga rahulikult seltskonnas olla?

Jah, tema agressiivsus teiset koerte suhtes kaob, kui inimene järgib nõuandeid, mida teraapias jagatakse. Sellega peab siiski arvestama, et kui su koera närvisüsteem on nõrgem, siis peaks temaga kogu elu vältel valima sellised sotsialiseerimise/kooskäimise kohad, mis talle on jõukohased ja mis ei tekita talle liigset stressi. Näiteks: kui su koer on agressiivne teiste koerte peale ehk ta reageerib vastutulevatele koertele, siis pole mõtet temaga minna koerte ühiskondlikusse aedikusse, kus teised koerad võivad sinu koera lähedale tulla ja su koerale see ei sobi ja ta hakkab teiste koerte peale urisema.  See tekitab sinu koerale stressi. Parem mine temaga metsa jalutama, kus saad olla suhteliselt rahulikult ja eemal teistest koertest.  Või vali tajutuba, kus on sinu koer üksinda, nuusutab ernevaid objekte ja rahustab sellega oma meelt.  

bottom of page