top of page

Rosina lugu

meeletu ärevus ja kartus, meeleheitlik haukumine kõigi ja kõige peale, ründamisliigutuste matkimine, tuppa pissimine
 

Mul on imeilus valge 10 kuune pomeriani poiss Rosin, kellel on probleemiks sotsiaalne ärevus. Samuti pissis ta kogu aeg tuppa.

Kui ta 2 kuusena meile tuli, siis oli ta nii hirmunud, et ei teinud häältki. Ma mõtlesin, et need koerad ei haugugi. Kui ta meie juures oli ära harjunud, siis hakkas meeletult haukuma. Ta kardab kõiki inimesi ja koeri ja tema ärevus väljendub hüsteerilises haukumises ja ründamisliigutuste matkimises. Kallale pole kellelegi veel läinud. Inimesed kardavad sellist käitumist ja mul endal on samuti väga ebamugav.

Oleme käinud  eratreeneri juures , koertekoolis ja loomaarsti nõuandeid saanud. 

Olen ka kasutanud reikit ning kristallteraapiat- tulemused tagasihoidlikud. 

Ja hetkel leian, et see teraapia on viimane õlekõrs, sest mulle on soovitatud selline koer eutaneerida.

Alustasime teraapiaga 4.juuli. Olen teinud 4 seanssi.

Esimese 2 seansi järgi me suuri muudatusi ei täheldanud – ärevus on püsiv – võib olla on ta läinud isegi veel ärevamaks, sest muutus rahutuks ka kodus.

Jalutamas käime varahommikul või inimestest eemal looduses.

Eile olime looduses ja lasime koera rihmast lahti. Kaugelt metsateelt tuli rattur. Püüdsime tähelepanu eemale saada ning koerast kinni haarata, aga ta  jooksis täiesti pimesi tema poole ning raevukalt haukus. Ei mõjunud häälitsused ega ka maiusega kutsumine.


Peale 3 seanssi muutus olukord täielikult juba esimesel ööl. Rosin magas täiesti rahulikult ja sügavalt ja ei reageerinud mitte ühelegi häälele, mis väljast kostus. Nii on see jäänud kestma. Kuna ta öösel saab magada, siis on ta ka päeval palju rahulikum ja talub erinevaid situatsioone ning saab neis hakkama.  

Jalutuskäigud on muutunud, ta ei haugu enam kõikide inimeste peale. Mõnest möödujast ei tee väljagi , aga teise peale muutub raevukaks. Püüan jätta inimeste ja tema vahele piisava vahemaa, et tal oleks turvaline. Siis on ta julge ja ei karda. Ja saab olukordadega hakkama.

Tütar käib temaga isegi majadevahel jalutamas ja olukord on normaalne.

Lisaks on tema tuppa pissimine peaaegu lõppenud.

 

Meil on veel pikk tee minna ja paljud tuttavad ei saa aru, miks ma koeraga üldse teraapias käin, aga mulle on oluline, et kui ta minu ellu on tulnud, siis teen kõik, mis minu võimuses, et tema ärevust kontrolli alla saada ja Rosinale normaalset elu pakkuda.


Olen teraapia tulemustega väga rahul. Tulemused võtavad aega aga on seda väärt.

Soovitan kõikidele ärevatele koertele. Ainuke teraapia, mis aitab.

bottom of page