top of page

Elsa lugu

sõnakuulamine ja öine magamine paranes, närvilisus kadus, muutus rahulikuks, haukumine vähenes  

Elsa on 7 kuune tiibeti mastif. Ma sain ta kutsikana natuke hiljem kui tavaliselt ehk ca 6 kuu vanusena. Ta on hästi armas suur kutsikas, aga selleks ajaks oli tal juba välja kujunenud oma käitumislaad, mis mulle väga ei sobinud - nimelt oli ta suhteliselt rahutu. Ta käis kogu aeg sisse ja välja nii öösel kui päeval, kui sisse ei saanud, siis kraapis uste taga. Lisaks kartis ta pimedust. Öösel haukus meeleheitliku häälega, ilmselt segasid teda ka teised hääled küla peal.  Kui ta tuppa võtsin, siis hakkas toas haukuma, sest kartis varjusid ja peegeldusi akende peal. Veel mis mulle ei meeldinud oli see, et ta näksis närviliselt mind, teisi pereliikmeid ja meie pere koeri kui olukord oli talle erutav ja ta hüppas kõigile peale kui tal oli ülihea meel.  


Läksin temaga biofeedback teraapiasse, et vähendada ta stressi, kuna ma ei osanud tema närvilisust kuidagi kontrolli alla saada ja see pidev sisse välja käimine ja öine haukumine hakkas juba endale ka närvidele käima. Ise ka ei saanud ju öösel korralikult magada.

Elsale mõjus teraapia imekiiresti ja ülihästi. 1 nädal peale teraapiat oli esimene öö kui sain suhteliselt rahulikult magada. Hommikul läksin teda õue vaatama, kas midagi on temaga juhtunud, kuna kõik oli nii vaikne. Koeraga oli kõik korras, vaatas mulle õnnelikult ja rahulolevalt otsa. Ilmselt oli ta ka ise öösel sügavalt maganud ja ennast välja puhanud. Edasi on käitumine ainult paranenud. Ta on muutunud oluliselt tasakaalukamaks, öösiti ei haugu enam eriti, kui ta mõne öise hääle peale haugubki, siis rahuneb kiirelt. Pimedust ei karda enam. Sööb hästi. On tasakaalukas. Ta kuuletub ja saab minust palju paremini aru. Inimeste peale üleshüppamist on vähemaks jäänud ja ta allub keelamisele. Näksimine on tublisti vähenenud. Magab rahulikult ja pikalt.  

Tänaseks olen käinud temaga 2 teraapiaseansil. Kui peale esimest seanssi oli veel öösel haukumist, siis peale teist seanssi on see ka ära kadunud. Ja õhtused haukumised aia ääres on ära lõppenud. Ilmselt Elsa ei karda enam õues pimedust ja saab rahulikult magada.  Toas ei haugu ta enam varjude ja akna peegelduste peale. Täitsa super koer on. Ma olen ülirahul.  

 

Ma olen väga väga üllatunud, et talle teraapia nii kiiresti ja nii hästi mõjus. See võib olla tingitud ka sellest, et ta veel nii noor ja stressi ikkagi suhtelist vähe. Ja ma järgin kõiki käitumissoovitusi, mida anti. Elsal on traksid, mitte kaelarihm. Ma ei lase teda võõraste koertega kokku, et tal ei tekiks juhuslikult halba kogemust võõraste koertega. Hoian parajat vahemaad Elsa ja teiste koerte vahel.

 

Olen väga rahul , soovitan teistele stressis koertele ka. Lõpuks on kõik õnnelikud ja rahul.

koeraomanik Monika, september 2020

bottom of page