top of page

BUSENKA LUGU
voodisse pissimine lõppes, kass muutus rahulikuks ja sallivaks

 

Minu imearmas kass Busenka on 2 aastane. Me elame kahekesi koos korteris ja põhimõtteliselt väljas ei käi. Paar korda on juhtunud, et käisime kodu juures oleval haljasalal traksidega jalutamas, aga Busenka hakkas selle peale hoopis voodisse pissima.

Proovisin talle meele järele olla: mängisin, pakkusin talle seltskonda ja tähelepanu, aga pissimine läks järjest hullemaks.

Olukord oli juba nii hull,et tundsin, et ma hakkan ise ka stressi minema kassi pidevast voodisse pissimisest ja pidevast lakkamatust koristamisest.


Algselt käisime veterinaari juures uuringutel, kas pissimist võib tekitada valu. Sain teada, et kassil on põiepõletik ja ravisin selle terveks. Nüüd oleks pidanud Busenka voodisse pissimine järgi jääma, aga seda ei juhtunud.

Ilmselt asi siis on mentaalne.  


Seejärel leidsin info biofeedback teraapia kohta, mis lubas kassi stressi leevendada, vähendada ja ära võtta.


Mul oli kass nii suures stressis, et ma ei saanud teda isegi puuri panna ja teraapiasse minna, kass lihtsalt ei andnud ennast kätte.

Õnneks oli terapeut nõus tulema koju ja nii me Busenkale biofeedback teraapiat tegema hakkasimegi.


Kui terapeut meie koju jõudis ja me teraapiaga alustasime, siis esmalt pissis Busenka täis enda, minu ja ka terapeudi. Seansi ajal rääksime ka palju kassi käitumisest ja sain vajalikke näpunäiteid, kui palju ja kuidas kassile võiks üldse tähelepanu pöörata, et ta stressi ei läheks.  


Esimesi muutusi nägin juba 1 nädal peale esimest seanssi. Busenka oli palju rahulikum.
Voodisse pissimist toimus veel 2 korda peale esimest seanssi, see oli märgatav edasiminek, kuna ennem ta pissis enam-vähem üle päeva voodisse.

Peale teist seanssi lakkas Busenka voodisse pissimine täielikult.

Peale kolmandat seanssi hea tulemus püsis, lisaks on Busenka oluliselt rahulikum ja julgem ja kui tal terroriseerivad mängutuurid jälle peale tulevad, siis ma tean, mida teha ja kuidas käituda.


Hea tulemus on püsima jäänud.

See on teretulnud, et Eestis on võimalik lemmikloomadele vaimset abi leida, kui selleks on vajadus. Biofeedback teraapia on väga hea meetod ja aitab tõesti hästi.  

Tihti on nii, et me armastame oma looma meeletult ja soovime talle parimat, aga kuna täpselt ei tea, mis see parim on, siis võib meie enda käitumine põhjustada loomale hoopis stressi ja siis on oluline, et oleks kelle poole pöörduda abi saamiseks.

 

Lõpp hea, kõik hea.


Catherine ja Busenka

bottom of page