top of page

Ruudi lugu
sai lahti tuppa pissimisest ning muutus sallivamaks ja sõbralikumaks

188103663_2877854525805872_4699922210777

Tulin oma kass Ruudiga teraapiasse, sest Ruudi otsustas peale seda, kui ma võtsin talle teise kassi kaaslaseks, enam mitte potti pissida, vaid teha oma hädad mujale.

Mul on kodus 3 pissipotti, sest olin kuskilt lugenud, et potte peab olema niipalju kui sul kasse on pluss 1 tk lisaks. Niisiis, mul on 2 kassi ja 3 pissipotti.

Ruudi otsustas neist mitte ühtegi valida, sest teine kass - tema kaaslane Mia - kasutas neid ka. Ja teise kassi lõhn on ju seal ees. Nii ta siis pissis igale poole mujale kui oma potti.

Ja Ruudi ei aktsepteerinud Miat üldse.

Lisaks on Ruudi olnud kogu aeg selline omaette hoidev ja tundus, et ta talub meid, aga väga meie läheduses olla ei soovi.

Loomulikult oleks tore, kui ta mõnikord tuleks mulle sülle ja laseks ennast kallistada, aga kui ta seda ei taha, siis ma teda ei kiusa ka sellega.

Aga selle pissimisega tuli küll kindlasti midagi ette võtta, sest selline variant, et ta ise vaatab, kuhu häda teeb, mulle ei sobi.

Läksin siis biofeedback teraapiasse, sest kuskilt mujalt ma enam abi ei lootnud saada. Olin korduvalt käinud veterinaaride juures Ruudi tervist kontrollimas ja veterinaarid tunnistasid ta täiesti terveks.

Üllatus oli väga suur kui ca 1 nädal peale teraapiat hakkas minu Ruudi käima oma liivakastis. Kuulsin tugevat sorinat ja vaatsin, et Ruudi istub potis ja pissib. Ja nii on see nüüd jäänudki.

Lisaks olin meeldivalt üllatunud, kui mu Ruudi hakkas peale teraapiat otsima minuga kontakti ja lähedust. Kui Ruudi magas diivanil siis varemalt minu istumisel tema kõrvale voolas ta vaikselt minema, aga nüüd tuli mulle hoopis sülle. Veel märkasin sellist muutust, et kui ma magasin päevaund, siis tuli Ruudi ise mu juurde mind nuustama ja minuga tutvust tegema! See mulle sobib juba väga hästi.

Ja peale teraapiat saavad Ruudi ja Mia üksteisega suhteliselt hästi läbi ja aktsepteerivad üksteist. Päris kaisus ei maga, aga nuusutavad üksteist ja saavad läbi. Mis on väga tore. Olen väga üllatunud, et teraapia nii hästi mõjus.

 

Olen teraapiatulemustega peale esimest seanssi väga rahul, aga plaanin teisele seansile ka veel minna. Võib olla saavad Ruudi ja Mia peale 2 seanssi juba suurepäraselt läbi.

Teraapiatulemusi nähes soovitan kindlasti teistele kassiomanikele ka.  

bottom of page