top of page
Search

Kuuma ilmaga väldi koeraga treenimist!

Suvel väga soojade ilmadega (kuumalaine ajal) lase koeral olla rahulikult varjus. Jaluta pigem hommikuti või õhtuti. Jaluta koeraga rohelisel maastikul mitte asfaldi peal. Kui

või õhtul pole ilm jahedam, siis ära jaluta üldse. Mine parem koeraga sõbrale/naabrile külla teise aeda, et koer saaks seal ringi nuuskida, sest ninatöö on koerale maandav tegevus. Või kui lähed ise jalutama, kogu kokku mõned taimed, oksad, lehed, suled, võib olla mõned lambavilla või muu looma karva tükid ja too need koju. Sellest tee aeda, õue või tuppa koerale „lõhna aed“. Ja koer saab uurida

uusi põnevaid lõhnu. Nuuskimine väsitab koera.

Või mängi koeraga aias või õues „aarete jahti“. Peida vanad mänguasjad (mida ta pole kaua aega näinud), mõned kantud sokid, koeramaiused või muud lõhnavad asjad erinevatesse paikadesse, et koer saaks neid otsida. Ninatöö maandab ja väsitab koera. Kindlasti tee sellist mängu koerale siis kui ta on söönud ja ta kõht pole tühi – ca 1-2 tundi peale sööki. Peale seda ilmselt koer magab suurema osa päevast. Kuumade ilmadega ära tee koeraga trenni, ära mine temaga jooksma eesmärgiga koera intensiivsust maha rahustada.

Miks?

Koertel pole higinäärmeid nagu on inimestel (on väikesed higinäärmed ainult käpa all). Seega nad ei saa ennast jahutada läbi keha nagu teeb inimene. Koerad jahutavad ennast läbi suu. Kui nad ähivad ja keel on suust väljas, siis nad jahutavad ennast (aga samamoodi väljendavad nad ka enda ärevust).

Kui sa nüüd veel tõstad tema keha temperatuuri läbi spordi tegemise, siis see võib lõppeda koera jaoks ülekuumenemise ja kuumarabandusega.

Rohkem koeri saab kuumarabanduse pigem treeningul kui kuumas autos viibimise tõttu. Kuid mõlemad on olulised riskitegurid, seega mõlema suhtes peab olema ettevaatlik.
57 views0 comments

Comments


bottom of page