top of page
Search

Kuidas koerad muudetakse pelglikuks?

Käisin täna metsas jalutamas ja vastu tuli väike armas pomerian oma perekonnaga. Minu samaväike tiibeti spanjel jalutab metsas alati lahtiselt, sest lahtiselt jalutamine on koerale kasulik, ta õpib sellega iseseisvust ja tema lihased ja luustik saavad vabalt liikuda ja areneda.

Väike pomerian oli rihmas. Minu spanjel oli väga viisakas ja lähenes pomerianile kurviga tagantpoolt. Pomerian oli väga huvitatud temaga suhtlemisest. Pomeriani pererahvas aga ei saanud sellest ar ja tõmbasid oma kutsu tugevalt rihmast tagasi. Kuna tal oli kaelas rihm, mille küljes oli jalutusrihm, siis ilmselt sai pomeriani kael haiget. Pomerian tõmbas kõrvad ludusse peadligi, millega andis märku, et ta on hirmunud ja tunneb ennast ebamugavalt. Minu spanjel sai sellest aru ja tuli pomeriani juurest tulema.

See on hea näide, kuidas koerad omavahel suhtlevad viisakalt aga inimesed ei saa koera kehakeelest aru ja toimetavad oma “inimeste teadmist mööda”, et iga lahtine koer on agessiivne ja tuleb nende koera juurde eesmärgiga kallele minna. Tegelikult on vastupidi - üldjuhul lahtine koer ei ole tige. Arusaamatused koerte vahel tekivad sellest, et rihmas olev koer ei saa kasutada kehakeelt, mille abil ta teise koeraga "räägib". Tulemus - kui pomeriani samamoodi paaril korral veel kaelarihmast ära toimetada ja mitte lasta tal vabalt suhelda oma liigikaaslastega, siis inimene loob pomerianile mustri, kus koer kardab kõiki teisi koeri – teiste koerte läheduses hakkab ta haukuma, ründama või eest ära jooksma. See on aga provotseeriv käitumine, mis omakorda tekitab liigikaaslaste vahel halba käitumist.

Sellele probleemile on lihtne lahendus: Palun laske oma koertel suhelda oma liigikaaslastega kui mõlemad koerad on sellega nõus. Koerad on konflikte lahendavad loomad, nad ei tekita konflikte. Kui inimene vahele ei sega, siis koerad suudavad üksteisega väga edukalt suhelda.

Kui sa ei taha, et teine koer sinu koeraga suhtleb, siis astu lihtsalt kahe koera vahele, ilma kellelegi tähelepanu pööramata.

Kui su koeral on juba käitumismuster loodud, siis sellest saab lihtsalt ja kergelt vabaneda bioresonantsteraapia abil. Kirjuta monika@caramira.ee või helista 56565141 ja broneeri aeg teraapiasse.


213 views0 comments

Commentaires


bottom of page