top of page
Search

Kuidas alandada loomal stressi ja sellest tingitud probleemset käitumist?Paljud koerad on tänapäeval agressiivsed, kartlikud, närvilised ja inimesed ei saa aru, miks koer selline on. Arvatakse, et neil ei olnud kutsikaga õnne Ja saadi endale lihtsalt närviline koer. Mida teha, kui sul on selline koer? Kust kohast abi saada?


Hea uudis on see, et sellist käitumist saab muuta, sest see on üldjuhul põhjustatud hirmudest, ärevusest, ülitundlikkusest, vähesest enesekindlusest. See omakorda põhjustab loomal stressi, mis väljendub inimese jaoks probleemses käitumises nagu agressiivsuses teiste koerte suhtes, kõige liikuva – jalgrattad, jooksjad, rulatajad, autod jm – ründamises, närvilises haukumises, tuppa pissimises, üksindusahistuses, domineerimises (koer paneb teisele koerale pea turjale), paaritamisliigutuste tegemises, lisaks veel sundkäitumises nagu enda saba taga ajamine, näksamine, kratsimine, pidev lakkumine, samuti erinevates allergiates.


LIFE BIOFEEDBACK TERAAPIA – aitab alandada ja vähendada stressi Biofeedbacki teraapia on oma olemuselt bioresonantsteraapia (sagedusteraapia) alaliik, mis keskendub mõttevormide muutmisele. See on uus ja ülitõhus teraapiavorm lemmikloomadele. Teraapiat viiakse läbi L.I.F.E. seadme abil, kus on sisse programmeeritud 4000 eri mõttevormi, mille kaudu leitakse loomal stressikolded, need tasakaalustatakse ja selle tulemusena stress kaob ning lemmiklooma käitumine muutub.


Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav teha 3 teraapiaseanssi. Samal ajal peaks järgima kindlasti ka terapeudi käitumissoovitusi, lähtudes looma liigiomasest käitumisest. Teraapia annab kiireid ja efektiivseid tulemusi, mille tulemusena loom on enesekindel ja saab hakkama erinevate situatsioonidega. Kaovad ära stressikäitumise ilmingud nagu tuppa sirtsutamine, näksamine, ründamine, pidev meeleheitlik haukumine, lakkumine ja muud stressikäitumist väljendavad mustrid. Eriti vajalik oleks teraapia varjupaiga ja 'teise ringi loomadele', kellel üldjuhul on stress väga tugev, sest elukoha- ja omanikumuutused toovad alati kaasa pingeid. Need loomad on üldjuhul ka n-ö oma ajalooga, kindlasti on nad läbi elanud erinevaid emotsionaalseid traumasid, võib-olla ka füüsilisi traumasid ja need jätavad kõik oma jälje alateadvusse, mis muudab koera käitumist ja närvisüsteemi.

683 views0 comments

댓글


bottom of page