top of page
Search

Kuidas suur koer läheb tahtmatult agressiivseks?

Kui jalutad metsas ringi, siis tavaline nähtus on, et suurel koeral on täispoov (või tavaline) kaelarihm kaelas, sest ilma selleta ei suuda näiteks naisterahvas 50-70 kg koera kinni hoida. See on tõsi, et täispoova kaelarihmaga suudabki väike inimene suurt koera ohjata, aga selle käigus teeb ta koerale paratamatult ka haiget – ilma enda teadmata. Sest kael on koeral sama õrn nagu inimeselgi. Ja kui koeral on kaelas täispoov (või tavaline) kaelarihm ja inimene sellest tõmbab, siis koer saab haiget. Sellega loob inimene koerale tahtmatult käitumismustreid.


Tavaline on see, et suurt koera tõmmatakse järsult kaelrihmast ära, et ta ei läheks vastutulevaid inimesi nuuskima. Koer saab kaelale haiget, sest teda sikutatakse kaelarihmast. Inimese jaoks asi toimis, sest tema sai hõlpsalt vastutulevast inimeset mööda ja koer väga ei reageerinud ka.

Järgmine kord kasutab inimene sama nippi - jälle õnnestus – inimene unustab, aga koera jaoks hakkab tekkima nägemus, et kui tulevad vastu inimesed, siis mina (koer) saan alati haiget! Järelikult - ma pean need inimesed ennem ära ajama kui nad meieni jõuavad, sest kui nad meist mööda lähevad, siis ma saan jälle haiget.

Järgmine kord kui juhtuvad inimesed mööduma, siis koer juba natuke reageerib – haugub või teeb leebet urinat, et inimestele märku anda, et ärge tulge – peremees vaatab koera, tõmbab teda kaelarihmast veel tugevamini, sest koer ju uriseb - järelikult on ta tige - ja koer saab veel rohkem haiget. Inimene mõtleb, et mis sul, koer, viga on, et sa nii käitud? Nüüd on koerale juba suhteliselt tugev muster tekitatud – kui tulevad inimesed, siis ma pean nad kindlasti ära ajama, sest muidu saan väga haiget – koer hakkab inimeste peale agresiivselt hüppama, sest leebe urinaga nad ju aru ei saanud, et tuleks ära minna. Koera peremees aga hoiab koera järjest tugevamalt kinni ja ise imestab, kuidas mu leebest kutsikast selline möirakaru sai? Tuleb tuttav ette?

Seda probleemi saab väga kergelt ja lihtsalt lahedada. Esiteks – pane koerale traksid, et ta kael ei saaks haiget, teiseks - hoia nii pikka vahemaad ja laia distantsi, et su koer tunneks ennast turvaliselt ja ei reageeriks vastutulevatele inimestele ja kolmandaks – tule bioresonantsteraapiasse – sellega kustutatakse koera alateadvusest ära mõttemustrid.

Ja sa saad edaspidi tema teadvust täita ainult positiivsete emotsioonidega.


Loe rohkem Mira teraapiate kodulehel käitumisteraapia kohta ning broneeri aeg oma koera vaimse tervise heaks monika@caramira.ee või petsbioresonants@gmail.com

222 views0 comments

Comments


bottom of page